Meist

Pane liikuma punkt, nõnda tekitad joone,
pane liikuma joon, nõnda tekib pind,
pane liikuma pind, nõnda tekitad ruumi,
pane liikuma ruum, nõnda tekib aeg,
pane liikuma aeg, lükka liikuma aine,
tõuka liikuma elu, lükka surm, tõuka vaim
läheb liikuma vaim, tema tekitab mässu,
mille põhjaks vaid punkt, kõige juures vaid joon…

“Loomine”
H. Runnel

Punkt ehk märk sai maha pandud 2002. aasta sügisel, mil “Otepää Teatajas “ ilmus kuulutus

Ootan linetantsuhuvilisi 5. oktoobril kell 18.00 Otepää Kultuurikeskusesse. Karin Uibopuu

Joon ja joone hoidmine sai selgeks üsna kiiresti läbi linetantsu olemuse – kindlate põhisammudega tants, mida tantsitakse üksteise kõrval rivis.

Pind tikkus nii mõnigi kord jalge alt kaduma, kui võõrapärased Cross Rock, Scuff, Step Lock Step, Kick välja ei kippunud tulema.

Ruum jäi kitsaks, kui 2004 aasta sügisel terve saalitäis algajaid tantsuhuvilisi tuli. Kes niisama vaatama ja proovima, kellel tõsised soovid sulanduda edasijõudnute rühma.

Aeg aga voolab kiiresti. Karin on vahepeal lõpetanud ülikooli.Tairi on suureks kasvanud  .  Üllest, Mairest, Evelinist, Ilvest on saanud vanaemad.

Elu on elu. Üksteise rõõmud ja mured lähevad meile vägagi korda. Küsimus ” Kuidas sul läheb?” pole meie puhul pelgalt viisakusavaldus.

Vaim saab virgutust läbi liikumise aga ka koosoldud rõõmsatest hetkedest ning jällenägemise kallistustest.

Uus punkt sai pandud 2009 aasta juunis, mil moodustasime MTÜ nimega BOSSANOVA.

Uus joon  hakkas läbima meie tegemisi samal -2009. aastal , mil deklareerisime uhkelt „ oo mees-sa oled looduse kroon!“

Uut pinda kasutasime Otepää Spordihoone peeglisaalis ning osa pinda  katame oma tantsuga  Otepää keskväljakul traditsioonilisel advenditulede süütamisel.

Uus ruum ja ruumitunnetus on tekkinud  igaaastastasel Eesti Linetantsu festivalil. Oleme meiegi oma osa andnud  maailma pikimas tantsurivis.

Aeg aga tõepoolest lendab kiiresti! Oleme me ju kõik 10 aastat vanemad ja elukogenumad. Tairi on lennanud laia maailma õnne otsima. Ivi lükkab rõõmuga lapselapse vankrit, Pireti kõlavat häält kuuleme raadio „Elmar“eetrist. Kristel praktiseerib oma armastatud alal põhjanaabrite juures, Eike võtab meid naerulsui vastu Pühajärve puhkekeskuses ning Tiina, Anneli ja Katrina jälgivad meie tegemisi heade haldjate moel kõigiti kaasa elades. Eveli mõõtis Otepää ja Nõo vahelisi kilomeetreid ja valis Nõo. Marika aga külvas kantriseemne  Kanepisse ja Põlgastesse ning  harib rõõmuga seda põldu.

Uus elu ja hingamine algas 7.oktoobril 2012, mil meie „mamma“  Karin andis juhtohjad pidulikult üle Signele jaMargole.

Uut hingamist ja vaimu hoiavad nüüd  meiega koos üleval 2012. aasta sügisel liitunud särasilmsed algajad,  kellest nii mõnigi annab oma entusiastlikkusega silmad ette.